خبرگزاری کتاب ايران (IBNA) - آخرين عناوين

تهيه شده توسط خبرگزاری کتاب ايران (IBNA)
تهيه شده توسط خبرگزاری کتاب ايران (IBNA)
 1. ابوترابی: برای افزایش سرانه مطالعه به ایجاد انگیزه توجه شود
  حجت الاسلام ابوترابی در آیین تجلیل از مقام کتابداران و کتابخوانان برگزیده استان تهران با اشاره به جایگاه کتاب و کتابخوانی در دین اسلام درباره لزوم توجه به افزایش سرانه مطالعه گفت: برای توسعه کتاب و کتابخوانی علاوه بر تجهیز کتابخانه‌ها به افزایش و ایجاد انگیزه نیاز است.
 2. آزاد ارمکی: ضدیت با ترجمه در جامعه‌شناسی آن را بدقواره کرد!
  آزاد ارمکی گفت: ضدیت با ترجمه در جامعه‌شناسی آن را بدقواره کرد و موجب شد در جامعه‌شناسی در حوزه‌هاي اصلي ترجمه صورت نگیرد و در مقابل در حوزه‌های غير ضروري ترجمه زياد به وجود بیاید. این همان سنتی بود که در علوم اجتماعی از آن با عنوان مترجمان معارض نويسنده و نویسندگان معارض یاد می‌شود.
 3. حسینی‌پور: ظرفیت‌های خوبی در شهر تهران برای کتاب و کتابخوانی وجود دارد
  نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل موسسه خانه‌کتاب گفت: ظرفیت‌های خوبی در شهر تهران برای کتاب و کتابخوانی وجود دارد چراکه بیش از 70 درصد ناشران ایرانی در تهران متمرکز هستند.
 4. مناظره «تحلیل و بررسی نظریه عدالت علامه طباطبایی» برگزار می‌شود
  مناظره علمی «تحلیل و بررسی نظریه عدالت علامه طباطبایی» پنج شنبه اول آذرماه برگزار می‌شود.
 5. تجلیل از 45 سال تکاپوی فرهنگی دفتر نشر فرهنگ اسلامی
  نیکنام حسینی‌پور در آئین بزرگداشت دفتر نشر فرهنگ اسلامی، بیان کرد: در طلیعه چهلمین سال انقلاب اسلامی و پس 45 سال فرهنگ گستری دفتر نشر فرهنگ اسلامی موسسه خانه کتاب بر آن شد که از خدمات و فعالیت‌های دوران‌ساز این دفتر انتشاراتی تجلیل کند. امروز بعد از 45 سال تکاپوی فرهنگی دفتر نشر فرهنگ اسلامی طبعاً این نهاد بزرگ‌تر شده و بخش‌های جدیدی چون نشر کتاب کودک و ایجاد فعالیت‌های موسیقایی را پدید آورده است.

تمامی حقوق مطالب محفوظ است

پایگاه کتابداران ایران 2018-2002©